Odznaczenie za Zasługi dla Wojewódzwa Wielkopolskiego

Wyróżniony Odznaczenie za Zasługi dla Wojewódzwa Wielkopolskiego

W dniu 8.09.2019r. nasz druh honorowy Roman Szymański został odznaczony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

Druh Roman Szymański wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej 14.02.1960r. W roku 1975 został Prezesem jednostki. 

Stojąc na straży bezpieczeństwa  ludzkiego życia i zdrowia uczestniczył w akcjach ratowniczych. Dzięki zaangażowaniu druha Romana Szymańskiego jednostka pozyskała dwa samochody pożarnicze. Odnowiono zabytkową sikawkę konną oraz rozbudowano remizę. Swoją postawą potrafił zaangażować społeczników do pracy na rzecz jednostki.

Dbał o bezpieczeństwo współmieszkańców, o mienie i wspólnie wypracowane dobro. Druha Romana Szymańskiego cechuje profesjonalizm, skuteczność i otwartość. Zaangażowany w kulturalne tradycje lokalnej wspólnoty. Ma duży szacunek do sztandaru i strażackiego munduru. Uczestniczy w ważnych świętach państwowych. Pomocny i troskliwy w przekazywaniu strażackich wartości młodemu pokoleniu. Wyróżnia się zdolnościami i zaangażowaniem w pełnieniu społecznej służby. Życzliwy dla ludzi. W sposób spokojny i umiarkowany zarządzał pracami Zarządu w okresie sprawowania funkcji Prezesa. Sukcesywnie wymieniał i modernizował sprzęt, którym dysponowali strażacy. Rozwinął i unowocześnił bazę sprzętową. Za wzorową realizację powierzonych obowiązków został odznaczony medalami za zasługi dla pożarnictwa. Podejmował właściwe decyzje w czasie czynności ratowniczych. Obdarzony szacunkiem. Wytrwale zaangażowany w życie jednostki. Jako doświadczony strażak pełnił ważną rolę wychowawczą , przekazując swoją wiedzę młodemu pokoleniu. Swoją postawą strażaka ochotnika udowadnia że jest gotowy do rzeczywistych działań w czasie prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych. Obecnie służy radą i doświadczeniem młodszemu pokoleniu strażaków ochotników.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Log in or create an account