Ireneusz Grzesiński

Ireneusz Grzesiński

URL strony:

Obchody dnia dziecka

W środę pierwszego czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, druhny i druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w dwóch pokazach strażackich zorganizowanych dla szkół podstawowych.

Pierwszy z pokazów sprzętu pożarniczego, w którym uczestniczyliśmy samochodem Iveco SD-37, wraz z druhami z OSP Mroczeń oraz OSP Grębanin, miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczeniu.

Drugi pokaz zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie. Główną atrakcją był pokaz ratownictwa drogowego, wyciąganie osoby poszkodowanej z rozbitego samochodu oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie kilku odważnych uczniów mogło wsiąść do kosza naszej drabiny, wznieść się na kilka metrów w górę i podziwiać okolicę z wysokości ok. 15 m.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w pokazach oraz okazane zainteresowanie.

Pożar lasu

W piątek (03.06.2022 r.) około godziny 21:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w naszej miejscowości.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia, okazało się iż pożarem objęte jest około 20 m2 poszycia leśnego spowodowane rozpalonym ogniskiem przy lesie.
Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody na palącą się sciółkę oraz na dokładnym przelaniu pogorzeliska wodą.

Pożar słomy

W środę (01.06.2022 r.) zostaliśmy zadysponowani do pożaru słomy w miejscowości Justynka.
Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej.
Po ponad 9 godzinnej akcji wróciliśmy do garażu.

Miejscowe zagrożenie

Trzeci wyjazd w dniu 21 października dotyczył powalonego drzewa na linie energetyczne w miejscowości Marianka Mroczeńska.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia nasze zadania polegały na jego zabezpieczeniu aż do momentu przyjazdu Pogotowia Energetycznego.

Po ponad godzinnej akcji powróciliśmy do garażu.

Subskrybuj to źródło RSS

Log in or create an account